O autorze bloga

Zajmuję się analizą techniczną od 1992 roku, ze szczególnym uwzględnieniem teorii fal Elliotta. Przez niemal 15 lat pracowałem w Biurze Maklerskim Citibanku, gdzie na potrzeby klientów zajmowałem się analizą techniczną. Jednym z moich największych sukcesów było przewidzenie bessy na giełdzie w USA w 2008 roku, jak również dużego umocnienia dolara co miało decydujący wpływ na notowania złota jak i ropy.

Analiza techniczna jest jedną z metod oceny sytuacji na rynku finansowym oraz może być wykorzystana do prognozowania trendów.

Wyznaję zasadę, że każda nawet najlepiej przygotowana transakcja może przynieść stratę i to dużą. Tylko od nas zależy jak duża ona będzie.

Reasumując ważniejsze od analizy technicznej jest ograniczanie potencjalnych strat i właściwe zarządzenie ryzykiem i wielkością pozycji, gdyż tylko nad tymi aspektami mamy pełną kontrolę a nie nad tym jak będzie się zachowywał rynek.

Zapraszam do zakładki Edukacja w Archiwum na dole strony. Jest tam seria niezbędnych dla każdego inwestora artykułów edukacyjnych.


Jestem Maklerem Papierów Wartościowych. Numer licencji 887.

Kontakt: debowski.tradingroom@gmail.com